Święto narodowe i 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Prezydent Polski na swojej stronie powiedział:” Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych”

Podziel się!

Rok 2018 jest jednym z najważniejszych roków w historii Polski ponieważ przypada nam specjalne święto. Te szczególne święto co wypada w roku 2018 jest zwane Obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to rok jubileuszowy. Przy okazji tego święta Państwowi urzędnicy chcą dodatkowy dzień wolny który będzie wypadał 12 listopada, tuż po dniu niepodległości. Jedenasty listopada będzie szczególnym świętem dla Polaków, każdy obywatel powinien mieć flagę Polski. Każdy Polak będzie dumny w tym dniu, że trzyma biało czerwoną flagę swojego kraju. W wielu miastach będą szły marsze po ulicach. Niedziela będzie wolna co będzie prowadzić do spotkań wielu narodowców i dyskutowania o stu leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Prezydent Polski na swojej stronie powiedział:” Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych”
Słowa prezydenta pokrywają się z tym co historia nam przygotował, że po 123 latach zaborów, Polacy byli w niewoli naznaczonej walką, Polacy cierpieli i wysiłkiem wielu pokoleń, nie tylko jednego pokolenia Polek i Polaków Polska odzyskała suwerenność. Wiele lat Polska nie istniała na mapach. Polacy chcieli odzyskać suwerenność dlatego dzień jedenasty listopada jest tak ważny dla Polaków, gdyż doceniają co aktualnie mają i nie muszą walczyć o swoją ziemie. Polacy doceniają to i hucznie będą obchodzić ten szczególny dzień. Polacy są dumni ze swojego kraju i trzymając flagę biało czerwoną z dumą będą mieć w sercu flagę narodowa i mieć w pamięci wielu poległych za ojczyznę. Trzeba tylko pamiętać aby to święto nie podzieliło narodowców czy polityków, bo nie ważne na wyznanie, poglądy polityczne czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy Polakami i pochodzimy z tej samej ojczyzny. Polacy musza porzucić spory, by wspólnie świętować ten radosny dzień Jubileusz w jedności i pojednaniu.

Podziel się!

Autor: unigenitus

Świętokrzyski rodowód, lata wykształcenia i formacji spędzone w Rzymie i Salamance, wzbogacone ponad 20-letnim doświadczeniem w środowisku międzynarodowym, pozwalają mi dziś na interpretację rzeczywistości w obiektywny sposób. Opanowanie czterech języków już w młodości otworzyło mi możliwość wzbogacenia własnego modus vivendí et operandí o uniwersalny dorobek kulturalny i spuściznę tradycji katolickiej. W podejmowaniu wyzwań działam z pasją, umocniony jednocześnie doświadczeniem i zdobytą ad hoc samodzielnie wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *